Про нові гібридні форми детальніше

Про нові гібридні форми детальнішеУже 1 серпня достигла для реалізації Аксинія. Навантаження на 2 рукава горизонтального кордону — на 12 пагонах 8 грон вагою від 500 до 1100 г. Одне гроно успішно трималося на кущі до 7 вересня, ягоди стали смачнішими, солодшими, з'явилися "родзин- кові" тони. На всю довжину чудово визріла лоза. Ознак хвороб не помічав.

Алекса була готова до споживання також 1 серпня. Ця гібридна форма має циліндричні або циліндро- конічні грона вагою від 400 до 800 г з незначним го- рошінням. На смак ягоди досить солодкі з дуже приємним мускатом, котрий не зникає при тривалому зберіганні на кущах — більше місяця. Дає другий урожай на пасинках, причому грона не менші за основні, а по товарності навіть кращі, бо в них зовсім відсутнє горошіння. Другий урожай достигає 10—15 вересня.

Про нові гібридні форми детальнішеГрона Пульсара повністю зрізав і реалізував на ринку 8 серпня. У цей час у продажу зовсім не було місцевого винограду. Грона мали вагу від 400 до 900 г, ягоди — красиві, соскоподібні, світло-янтарного забарвлення, солодкі з приємним смаком.

Нарешті я побачив на своєму винограднику справжню Ксенію! Достигла до 15 серпня одночасно з сортом Аркадія. Грона на довгій плодоніжці, дуже красиві, вагою від 500 до 1300 г. Ягоди соскоподібні загострені, від ніжно-персикового до яскраво-червоного забарвлення, відмінного смаку. Лоза добре визріває. Сортова ознака — загорнуті донизу кінці листків. Дуже ефектна і перспективна форма!

Кишмиш червоний приємно здивував і не тільки мене. Вродили великі грона до 35 см завдовжки і 20 см завширшки, майже 1200 г. Я не розраховував на такий урожай, тому дещо перевантажив кущ (залишив по одному — два грона на пагін). То ж і достиг цей сорт трохи пізніше — 25 серпня. Справжній кишмиш — навіть у найбільшій ягоді насіння м'яке. Смак — гармонійний. освіжаючий, з дуже приємним мускатом.

Про нові гібридні форми детальнішеДо 1 вересня повністю достиг Камелот (1-8-1-2). Мав дуже красиві грона з янтарними яйцеподібними ягодами. Кущ морозостійкий (-25'С), я його не укриваю на зиму, росте на арці. Лоза визріває задовільно.

Красуня Танюша достигла 25 серпня. Грона (вагою від 300 до 800 г) мала б значно більші, якби не го- рошіння, яке доводилося виправляти ножицями. Зате повноцінні ягоди, що залишилися, швидко наливалися, заповнили весь простір у гронах. Стиглі ягоди були жовті з яскраво-червоним штриховим рисунком (у тіні), на сонці золотисто-оранжеві. Як і Ксенія, має дуже товарний вигляд, транспортабельна, може довго зберігатися на кущах, не втрачаючи своїх якостей. Сила росту велика, лоза добре визріває. Листовійкою вражалася менше, ніж інші форми...

Про нові гібридні форми детальнішеМинулого сезону я помилково вважав сонячні опіки на листках сорту Блек Гранд за прояви антрак- нозу. Тоді лоза явно жирувала на сильнорослій підщепі, отож і листки були надто ніжними й легко отримували опіки. Цього року, навіть незважаючи на спеку, нічого подібного не трапилося. Урожай достиг частково 1 вересня, повністю — 7 вересня. Дуже великі грона з однаковими за розмірами ягодами мали ошатний і в той же час поважний вигляд — від 600 до 1500 г. Ягода правильної еліптичної форми з гладенькою поверхнею і зовні і за смаком нагадувала сливу- угорку. За тривалої витримки на кущі набуває мармеладної солодкої консистенції. У мене росте без зимового укриття — на арці.

Не можу не згадати Красень — ранньосередній технічний сорт винограду. Сильнорослий і врожайний, має великі грона (від 200 до 400 г). Ягода овальна, фіолетова, дрібна. Сік забарвлений, м'якуш соковитий. при повному достиганні дуже приємного сортового смаку. Після 1 вересня був готовий до переробки, Минулої зими два кущі залишилися на шпалері невкритими, а влітку дали повноцінний урожай винограду.